vipuskHoliday2013_3«Народ признав: давно і незворотньо!І хай там що! І хай – які там влади! А Львівський університет Франка –Візитна картка вченої громади! Університет: Окраса нашої доби –Національний. Імені Франка», – такими словами з вірша Любові Парійчук, випускниці географічного факультету Львівського університету, розпочала Свято випускника-2013 президент Асоціації випускників Львівського національного університету імені Івана Франка Світлана Кубів. 25 травня 2013 року уже втретє відбулася щорічна зустріч колишніх студентів, які линуть до своєї альма-матер із усіх куточків України та світу.
«Кожного з Вас привело сьогодні бажання зустрітися з собою, з собою, таким, який навчався в Університеті», – звернувся до присутніх Ректор Університету Іван Вакарчук із побажанням справдження очікуваних від зустрічі сподівань. Іван Олександрович розповів про зміни за період, коли випускники залишили стіни Університету, навівши статистичні дані зростання кількості студентського складу та викладацького персоналу, відзначивши здобутки наукових шкіл, «про які і будемо говорити на Вашому й нашому святі». Особливу вдячність Ректор висловив Світлані Кубів за створення Асоціації, а всім випускникам побажав гарних зустрічей, спогадів і чудового дня.

Про історію створення громадської організації «Асоціація випускників ЛНУ ім. Івана Франка», про її діяльність, формування традицій, зокрема проведення загальноуніверситетської зустрічі випускників щороку в четверту суботу травня, про відзначення ювілейних дат – 50-річчя з часу закінчення Університету, розповіла Світлана Кубів, зауваживши, що «організатори Асоціації намагаються зрозуміти, що є цікавим для випускників і доречним у стінах Університету». Так, Асоціація зініціювала та провела цьогоріч шахові матчі між випускниками Університету та Львівської політехніки, а також перший турнір із шашок серед випускників Університету, що проходив 17 травня 2013 року.

Із науково-популярною доповіддю «Хімія ракетних палив, екологія і геополітика» виступив професор, доктор хімічних наук Зиновій Пак, академік Російської Академії Природничих Наук, Міністр оборонної промисловості Російської Федерації (1996-1997), який у ретроспективі розповів історію власного життя. Історію того, «як завдяки пісні випускник Львівського університету, земляк Степана Бандери, потрапив у «серце секретної місії Радянського Союзу»…

Зиновій Петрович поділився спогадами про роботу в науково-дослідному інституті в Москві, розповів про причетність до здійснення справжньої революції в історії сумішних ракетних палив, фундаментального дослідження у галузі розробки екологічно чистого ракетного палива. Відводячи неабияку роль геополітиці у своїй розповіді, окреслив тогочасні відносини Радянського Союзу та США, згадав про свої зустрічі з Борисом Єльциним і Біллом Клінтоном.

Академік переконаний, що уміння дебатувати, захищати свою інтелектуальну власність, відстоювати свої права – важливе завдання кожного. На думку доповідача, політичний устрій і рівень держави є причиною відставання науково-технічного процесу. «Якщо держава вміє організовувати роботу і використовувати національний потенціал – усе можливо. Проте, немає у нас проектів, які б використовували національний потенціал, й уряду, який умів би консолідовувати й організовувати… Цьому треба вчитися. А вчити мають ті, хто щось знає, – випускники Львівського університету. Дякую долі, що привела мене до нього», – підсумував Зиновій Петрович.

Упродовж урочистості присутні мали змогу насолодитися музичними номерами у виконанні хорового колективу та студентів кафедри хореографії факультету культури і мистецтв, ансамблю Sometimes із солісткою Наталією Кухар, а також виступом студентки І курсу філологічного факультету Юлії Василець, переможця конкурсу «Таланти Франкового університету».

Цьогоріч було засновано премію Асоціації випускників Університету, якою на святі згідно з поданням вчених рад факультетів було нагороджено 11 кращих студентів із 7-ми факультетів Університету. Як зазначила Світлана Кубів, «премія заснована тому, що Університет має небайдужих випускників, які відгукнулися на пропозицію підтримати кращих студентів». Тому пам’ятними подарунками були нагороджені й благодійники. За словами Світлани Анатоліївни, «немає значення, де випускники сьогодні, їхні думки повертаються до рідного міста, до Університету».

Після урочистої частини випускники відвідали Музей історії Університету, після чого святкування продовжилося на факультетах.

Прес-центр
Фото Олега Вівчарика

Фотогалерея

Фоторепортаж Асоціації Випускників

Відео